Topol

topol

1.11. – 10.11.
1.2. - 10.2.
1.5. - 10.5.
5.8. - 14.8.

 

Lidé ve znamení Topolu

Stejně jako vzrostlý topol mají lidé v tomto znamení určitý nadhled a přirozenou hrdost. Jsou přímočaří, učenliví, se vztahem k přírodě a ušlechtilým srdcem. Jejich přátelé u nich rádi vyhledávají ochranu, neboť se s nimi cítí bezpečně. Jsou nezávislí a své názory si dovedou bravurně obhájit bez ztráty respektu, i kdyby to znamenalo vleklý konflikt.

Jejich svobodná duše se jen tak neuváže do manželství, a to ani v případě velké lásky. Jakékoliv závazky prostě nejsou pro ně, proto bývají často osamělí a zahořklí, ale většinou se odreagují v přírodě, kde se cítí dobře.

Vztahy

S mezilidskými vztahy to zrozenci Topolu nemají jednoduché. Touha po svobodě je u nich tak silná, že ani při sebevětší vůli nevydrží jakékoliv omezování a raději zůstanou sami. Na partnera i na své blízké přátele mají vysoké morální nároky, ze kterých jen neradi slevují. Přesto prožívají lásku intenzivně a ze zklamání se léčí velmi dlouho.

Zdraví

Lidé ve znamení Topolu mají velice blízký vztah k přírodě a často se na ni upínají i v případě nejrůznějších nemocí. Jen těžko se donutí k návštěvě lékaře, většinou jej vyhledají, až když jsou obtíže nesnesitelné.

Práce

Až obdivuhodná empatie předurčuje zrozence Topolu k práci s lidmi. Bývají vynikajícími lékaři, učiteli a psychology. Budou spokojeni v každém zaměstnání, ve kterém budou mít blízko k lidem a přírodě.

+
Čestný Osamělý
Ušlechtilý Zahořklý
Ochranář Neústupný
Nezávislý  
Inteligentní  

Známé osobnosti narozené ve znamení Topolu

Sigmund Freud, Henryk Sienkiewicz, Božena Němcová, Jan Lucemburský

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: