Jilm

12.1. - 22.1.
14.7. - 24.7.

 

Lidé ve znamení Jilmu

Pohoda a vyrovnanost z lidí narozených ve znamení Jilmu přímo vyzařuje. A není se čemu divit, neboť nenechávají nic náhodě a vždy jednají s rozvahou a v záloze mají náhradní plán v případě nezdaru. Jejich předvídavost je obdivuhodná, organizační schopnosti k nezaplacení a smysl pro detail až hraničící s puntičkářstvím. Jejich naprosto vyrovnané vystupování a nepřehlédnutelné charisma imponuje osobám opačného pohlaví a přitahuje je jako magnet.

Ovšem jako každá mince, i člověk ve znamení Jilmu má dvě strany. Miluje totiž obdiv, a když se mu nedostává patřičná dávka, dokáže být zatvrzelý, nepřátelský a arogantní, a to i k lidem, které považoval ještě před chvílí za své blízké přátele.

Vztahy

Tito lidé jsou pro opačné pohlaví velmi charismatičtí, ale s trvalejšími vztahy už to nemají tak jednoduché. Na svůj protějšek jsou velmi nároční. Když se jim nedostává patřičné pozornosti, jsou nespokojení a dávají to nepokrytě najevo.

Zdraví

Zrozenci Jilmu by na své zdraví měli dávat pozor. Jsou náchylní k chorobám vnitřních orgánů a mnohdy mívají tyto nemoci bolestivý průběh. Dlouhotrvající obtíže u nich nejsou žádnou výjimkou, stejně jako problémy s pohybovým ústrojím.

Práce

I když jsou tito lidé na vedoucích pozicích úspěšní, nemohou se těšit z přílišné obliby u podřízených. Rád jim podsouvá své názory a nedává jim příliš prostoru pro jejich vlastní invenci. Vyžaduje, aby všechny úkoly byly splněny přesně podle jeho představ a ve stanovený termín, v čemž je nekompromisní.

+ -
Vyrovnaný Sebestředný
Předvídavý Arogantní
Oblíbený Pomstychtivý
Charismatický  
Optimistický  

Známé osobnosti narozené ve znamení Jilmu

Moliére, Alexander Dumas, Francesco Petrarca, Paul Cézane, Benjamin Franklin, James Watt

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: