Cedr (modřín)

cedr

11.2. - 20.2.
15.8. - 24.8.

 

Lidé ve znamení Cedru

Cedr je statný, pevný a krásný strom a lidé v jeho znamení jsou také takoví. Velmi často to bývají tvůrčí a hýří novými originálními nápady. Jejich touha po dobrodružství je tak silná, že se i v oblasti milostných vztahů nezřídka vrhají na tenký led. Na osobu, se kterou má strávit celý život má vysoké nároky, a tak se stává, že se usadí až v pozdějším věku.

Lidé narození ve znamení Cedru nemají rádi faleš a přetvářku a snaží se jít příkladem, což se jim ne vždy vyplatí. Jsou také oblíbenými a vyhledávanými společníky. Mají smysl pro povinnost, jenž je nutí splnit ji i přes překážky, kvůli kterým často přichází o rozvahu a klid.

Vztahy

Lidé narození ve znamení Cedru jsou ve společnosti zpravidla velmi oblíbení. Na svůj protějšek dokážou být velmi nároční, ale jakmile se Cedr zamiluje, neexistuje pro něj žádná jiná osoba opačného pohlaví. I když se navenek tváří, že je nad věcí, ve skutečnosti je pro něj zázemí v životě velmi důležité.

Zdraví

Tito lidé bývají málokdy nemocní, neboť mají předurčené pevné zdraví a jen tak něco je neskolí. Někdy se až zdá, že jejich životní energie je nevyčerpatelná.

Práce

Zrozenci Cedru bývají velmi dobrými vedoucími pracovníky. Mají přirozenou autoritu a nedělá jim problém kdykoliv využít všech svým schopností a zkušeností. Zná svou cenu a za svou pracovitost si žádá odpovídající ohodnocení.

+ -
Pracovitý Náročný
Kreativní Dominantní
Originální Netaktní
Pravdomluvný Zbrklý
Přímý  Neopatrný
Skromný  

Známé osobnosti narozené ve znamení Cedru

Abraham Lincoln, František Josef I., Boris Pasternak, Alessandro G. Volta, Václav Babinský

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: