Ořešák

21.4. - 30.4.
22.10. - 31.10.

 

Lidé ve znamení Ořešáku

Lidé narození ve znamení statného Ořešáku jsou stejně jako on tvrdí, ochranitelští a nepřizpůsobiví. Za svým (zpravidla vysokým) cílem jdou vytrvale a strategicky, ale neradi mění plány a řeší nečekané situace, ve kterých často chybují. Nemají rádi změnu, a tak jsou jejich názory zastaralé a konzervativní, ale zároveň si za nimi budou zatvrzele stát a neustoupí ani o krok.

V partnerství jsou dominantní a nebojí se hrotit situace dokud nedosáhnou svého, což se jim často nevyplácí. Na druhou stranu dokážou svému protějšku snést modré z nebe. Tuto rozmarnou povahu plnou protikladů dokáže snést jen opravdu trpělivá osoba, která na oplátku prožije s Ořešákem klidné a šťastné stáří.

Vztahy

Zrozenec Ořešáku potřebuje partnera, který jej dokáže patřičně ocenit. Občas mívají tito lidé výkyvy nálad, které jsou spojeny s jejich pracovními úspěchy či neúspěchy, které nedokážou „vytěsnit“ ani doma. Tato drobná vybočení však dokážou mnohonásobně vynahradit svou nehynoucí oddaností k milované osobě. Jsou to také lidé velmi vášniví.

Zdraví

Tito lidé mnohdy nemají daleko k propadnutí závislostem, proto by se těmto lákadlům měli raději vyhýbat. Jejich nemoci jsou zpravidla způsobeny celoživotními neřestmi, jejichž negativní následky je dříve či později dostihnou.  

Práce

Osoba narozená ve znamení Ořešáku bývá velmi pečlivá, cílevědomá a nemá klidné spaní, dokud je práce rozdělaná. Své nadřízené ani kolegy nenechá nikdy ve štychu, i za cenu vlastního nepohodlí. Má vynikající organizační schopnosti.

+ -
Ochranář Nepřizpůsobivý
Vytrvalý Hádavý
Zásadový Egocentrický
Cílevědomý Konzervativní
Pracovitý  

Známé osobnosti narozené ve znamení Ořešáku

Pablo Picasso, Alžběta II., Immanuel Kant, James Cook

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: