Lípa

lípa

13.3. - 20.3.
14.9. - 22.9.

 

Lidé ve znamení Lípy

Zrozenci znamení majestátní Lípy mívají v životě obvykle štěstí a svých cílů dosahují poměrně rychle a bez větší námahy. Neradi si komplikují život, což je dáno také jejich vrozenou pohodlností. Raději volí kompromis, než aby prosazovali svou vůli. Jejich ideály o světě a o lidech je drží stále tak trochu mimo tvrdou realitu, ale možná právě proto se cítí šťastní.

Tito nenapravitelní snílci jsou sice milujícími a oddanými partnery, ovšem žárlivost je u nich vrozená a nepřekonatelná, což jim působí v soužití nemalé problémy. Je nejčastější příčinou rozchodu, i přesto se jí zrozenec Lípy nikdy nezbaví, ať dělá cokoliv.

Vztahy

Až na silnou žárlivost, která se projevuje nejen v partnerském vztahu, ale i pokud jde o blízké přátele zrozenců Lípy, mívají v osobním životě zpravidla štěstí. Pokud se objeví chápavý partner, který je schopen občasné žárlivé scény tolerovat, na oplátku dostane spoustu lásky a péče.

Zdraví

Tito lidé zpravidla netrpí většími obtížemi. Vyhýbají se stresovým zaměstnáním, tudíž u nich nehrozí ani následky pracovního vypětí.

Práce

Lidé narození ve znamení Lípy nemají nijak zvláštní ambice, obvykle jsou spokojeni v každém zaměstnání, ve kterém je dobrý kolektiv. Výsledků dosahují poměrně snadno bez zvláštního přičinění. Rádi pomohou, pokud je o pomoc někdo požádá.

+ -
Šťastná Pohodlná
Věrná Žárlivá
Nenáročná Nepraktická
Přizpůsobivá  
Vstřícná  

Známé osobnosti narozené ve znamení Lípy

Albert Einstein, František Hrubín, Henrik Ibsen, Greta Garbo, Agatha Christie

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: