Javor

javor

11.4. - 20.4.
12.10. - 21.10.

 

Lidé ve znamení Javoru

Člověk narozený ve znamení Javoru není lehce přehlédnutelný. Je originální, má rád pozornost lidí, kteří ho zajímají, a chce jim imponovat. Za maskou tvrdého cynika, kterému není nic svaté, se však skrývá citlivá duše a velká zranitelnost. Osobnost Javoru není lehké pochopit, ale jakmile si dáte tu práci, poznáte člověka, na kterého se nezapomíná.

Je velmi inteligentní, zvídavý, s velmi vyvinutým smyslem pro spravedlnost, za kterou se bude bít do roztrhání těla, a to i v případě, že pro ni bude muset něco obětovat. Najde správné řešení téměř v každé situaci.

Javor je si dobře vědom své inteligence a vlivu na ostatní, proto se občas stává, že bývá namyšlený. Jeho šestý smysl jej však upozorní, že tudy cesta nepovede.

Vztahy

Znamení Javoru předurčuje těmto lidem velký vliv na okolí. Bývají oblíbení, ale zpravidla jen v užším okruhu přátel, kteří znají jeho pravou tvář. Na ostatní však může Javor působit mnohdy až arogantně. Často si prosazuje svou pravdu, ale mluví pro něj to, že se málokdy mýlí.

Jestli něco zrozenec Javoru nemá rád, je to manipulace jeho osoby, i když sám má k manipulaci druhých sklony. Jakmile cítí, že je do něčeho tlačen, zcela jistě nabere úplně opačný směr bez ohledu na správnost tohoto rozhodnutí. Partner Javoru musí být tedy šikovný taktik, jinak to rozhodně nebude mít lehké.

Zdraví

Stejně jako javory - stromy, mívají lidé narození v tomto znamení zpravidla pevné zdraví. A co víc, jejich přítomnost má jakousi magickou moc na ostatní lidi, kteří se v blízkosti javoru cítí lépe. Už od pradávna se říká, že dotknout se javoru navrací ztracenou životní sílu a dodává energii a zdraví těm, kteří je potřebují.  

Práce

Lidé ve znamení Javoru jsou kreativní a nepodléhají konvencím. Jen těžko se přizpůsobují pravidlům, která brzdí jejich rozlet, proto raději volí zaměstnání, ve kterém mají dostatek prostoru na seberealizaci.

+ -
Společenský Nepřizpůsobivý
Štědrý Manipulátor
Inteligentní Nestálý
Přímý Náladový
Vtipný  Rozmarný
Originální  

Známé osobnosti narozené ve znamení Javoru

Leonardo da Vinci, Vergilius, Adolf Hitler, Charles Chaplin, Erich von Däniken

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: