Kaštan

kaštan

11.11. - 20.11.
11.5. - 20.5.

 

Lidé ve znamení Kaštanu

Člověk zrozený ve znamení Kaštanu je stejně jako jeho symbolický strom houževnatý ochránce svého nejbližšího okolí. Tito lidé mívají silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, nikdy nebývají hluší k potřebám slabších. Dokážou bojovat do posledního dechu, pokud se někde děje bezpráví. Nejednají ukvapeně, vždy si vše pořádně promyslí, než začnou rázně a efektivně jednat.

Kaštan často bývá svým okolím považován za tvrdohlavého a nekompromisního, ale to jen proto, že se svých zásad nevzdává ani přes mínění okolí. Jakožto důvěrník mnoha lidí čerpá i z jejich poznatků, které ho obohacují a posunují dál. Jeho společenská a zvědavá povaha je nezřídka příčinou nechtěných klevet.

Vztahy

Tito lidé dokážou být velmi dobrými společníky, zvláště u osob opačného pohlaví, které je velmi přitahuje. Trvalé svazky navazují v pozdějším věku, protože si v mládí raději užívají volnosti a rádi podléhají pokušení. Ovšem najdou-li vhodný protějšek, tento vztah rozboří jen zrada. Netolerují nevěru a dokážou se náležitě pomstít. Umění odpouštět není jejich silnou stránkou.

Zdraví

Zdraví zrozenců Kaštanu je závislé na jejich psychické pohodě. Nejsou-li vyrovnaní a potýkají se s nějakým problémem, mohou upadat do dlouhodobé deprese, což se časem projeví i na jejich fyzickém zdraví.

Práce

Lidé narození v tomto znamení jsou velmi komunikativní a dokážou naslouchat druhým, proto se uplatní například jako obchodníci, učitelé, průvodci, ale i barmani.

+ -
Ochránce Umíněný
Spolehlivý Klevetník
Vytrvalý Náročný
Spravedlivý  
Společenský  

Známé osobnosti narozené ve znamení Kaštanu

Marie Terezie, William Herchel

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: