Fíkovník (osika)

11.12. - 20.12.
11.6. - 20.6.

 

Lidé ve znamení Fíkovníku

Lidé narození ve znamení Fíkovníku mívají zpravidla pestrý život díky své všestrannosti. Málokdy však dokážou tyto své schopnosti využít ve svůj prospěch, neboť nemají velké ambice a jsou často nesoustředění a roztěkaní v touze po nějakém vzrušení. Také špatně snášejí konkurenci a v případě střetu se hroutí.

Dobrodružství mají v krvi a nebojí se riskovat, pokud ovšem nejde o obtížné životní situace. Na jejich řešení jsou příliš líní, a tak jsou někdy považováni za zbabělce a povrchní osoby, ovšem tak to není. Ve chvíli, kdy cítí, že je ohrožen někdo z jejich blízkých, dokážou oddaně obětovat třeba i svůj život.

Vztahy

Navazování přátelství není zrovna jejich doménou, spíše mají tendence přátelství využívat za účelem vlastního prospěchu, přesto jsou ve společnosti oblíbení, hlavně díky svému vrozenému smyslu pro humor. Jako partneři mají sice smysl pro rodinný život, ale občas si potřebují „povyrazit“ jinde, aby si dokázali, že na to ještě mají. Jsou to ale jen krátkodobá dobrodružství, která prostě k životu potřebují.

Zdraví

Lidé narození ve znamení Fíkovníku rádi sportují, tudíž se těší celkem dobrému zdraví, jsou ovšem pro svou dobrodružnou povahu náchylnější k různým zraněním. Ke svému zdraví přistupují, stejně jako ke všemu, lehkomyslně.  

Práce

Tito lidé nejsou zrovna dříči, i když jsou velice šikovní na téměř jakoukoliv práci. Chybí jim hnací síla, která by je donutila své schopnosti rozvíjet a využít k nějakému postupu. A tak se často stává, že svůj talent zbytečně promarní.

+ -
Oddaný Líný
Všestranný Nesoustředěný
Zábavný Sebestředný
Věrný  
Zajímavý  

Známé osobnosti narozené ve znamení Fíkovníku

Ludwig van Beethoven, Tycho de Brahe, František Palacký, Charles A. de Coulomb

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: